Recenze

Co o knize říkají čtenáři

Knížka se mi moc líbila. Bylo to pro mě pohlazení na duši. Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi romantiku.

Jarmila Heiningerová

Knížka, která dokládá, že romantika ještě nevymřela. Najdeme dramatické i dojemné momenty, kriminální zápletku a dokonce i nádech nadpřirozena. Přitom bez ohledu na to, kolik překážek a traumat musí hlavní hrdinové překonat, nakonec záleží jen na tom, zda k sobě nejen najdou cestu, ale i sílu stát při sobě a začít nový život. Well done!

Eva Oktábcová

I když mám ráda spíš historické romány, nebo dobrou detektivku, musím říct, že kniha Schody do nebe se mi velice líbila. Očekávala jsem červenou knihovnu, ale po přečtení bych to tak neoznačila.

Po několika stránkách jsem byla vtažena do děje a prožívala jsem všechno až do konce. V knize jsou obsaženy všechny emoce, na které si člověk vzpomene.

Příběh se moc dobře četl, prakticky jedním dechem.

Všem knihu doporučuji, každý si v ní najde to své. Ať už je to přátelství, kriminální zápletka, láska k lidem, určité tajemno – ztělesněné těmi nejvýstižnějšími představiteli dobra a zla – nebo pevné pouto lásky mezi mužem a ženou.

Věra Cimpová

Nejsem právě velkou fanynkou literatury pro ženy, líbí se mi více kriminální a podobné žánry. Když jsem knihu dostala, měla jsem nejdříve obavy, že se mi nebude líbit.
Ale opak byl pravdou.
Není zde popsán jen romantický vztah mezi ženou a mužem, ale našla jsem tady, kromě dojemného příběhu, i kriminální zápletku a napětí.
Je to příběh ženy, která i přes osobní tragédii, nebo právě proto, dává svoje city a nezištnou touhu pomáhat všem potřebným lidem. A to nejen jako zdravotní sestra v práci, ale i mezi opomíjenými lidmi bez domova, kde najde i muže, který se nakonec stane její „životní láskou“. Než ale k tomu dojde, musí se oba vypořádat se svou minulostí a s mnoha překážkami, aby mohli, schod po schodu, stoupat po pomyslných schodech do svého nebe.
Opravdu mě román velmi zaujal a četla jsem knihu „jedním dechem“. Myslím si, že kdo po něm sáhne, nebude určitě zklamaný.

Ludmila Krůželová

Otevřít knížku znamená nastoupit cestu kdovíkam. Pro tuto knížku to platí doslova, protože celý příběh se odehrává v místech pro nás hodně vzdálených – v jednom z amerických států. Kniha je vlastně příběhem hlavní hrdinky Leny, zdravotní sestry, která je výjimečná svým smyslem pro pořádek, empatií k ostatním, své chování k jiným považuje za prvořadé a dává jim přednost před osobními pocity radosti a štěstí.

Autorka zaujme čtenáře od prvních řádků, protože se věnuje zároveň i vnitřním pocitům hrdinky. K ději jsou postupně přidáváni i ostatní kamarádi, známí, blízcí i postavy, které s hlavní hrdinkou přímo i nepřímo souvisí. Při tom je čtenář poutavým způsobem zatažen do děje sociálním cítěním hlavní postavy. Každého, koho zajímá péče o lidi, kteří se ocitají bez domova, nebo se dostanou na dno společnosti, dojme tento příběh dvakrát. Vzhledem ke svému zaměstnání má v tomto ohledu Lena – hlavní hrdinka – k těmto lidem blízko a autorka knihy se tohoto vzácného jevu dotkne upřímným vyznáním v souladu s neobvyklým prostředím, okolím a postavami, což osobně velice oceňuji.

Kniha je psána srozumitelným způsobem a ukazuje nutnost pomoci i těm zdánlivě ”nepoučitelným”. Na této knize si nejvíc vážím pochopení a odpouštění jeden druhému /hrdinka Lena x její milenec Eric/, což vede ke šťastnému konci a to si přeje každá romantická čtenářka. Knížku jsem četla “jedním dechem”, doporučila ji svým nejvěrnějším přítelkyním a měla jsem radost, že jsme se shodly v názoru na tuto knihu.

Moc bychom si přály, aby autorka Hana Vobrubová pokračovala ve své tvorbě a těšíme se na neobvykle zajímavé čtení.

Jitka Ondroušková

Kniha pro mě byla jako pohlazení po duši. Silné sociální cítění, hodně přátelských, upřímných vztahů. Trochu mě zaskočil anděl s ďáblem, ale až jsem si početla o zjevování tatínka, i jsem si poplakala. Jak já bych si přála s tím svým nejlepším na světě, který už tady není, popovídat. Byla to opravdu krásná kniha.

Marcela Snášelová

Nalákala mě ke čtení pěkná obálka tohoto dívčího románu s kriminální zápletkou. Příběh Leny, zdravotní sestřičky, která se přestěhuje na samotu uprostřed malebné přírody, kde potká svou lásku, ale cesta ke štěstí a k pomyslným schodům do nebe je trnitá. Kniha se četla dobře.

 

Alena Hůzlová

Když jsem se začetla do knížky Schody do nebe, bylo mi jasné, že příběh šťastně skončí. Ale ovlivněná tím, že spisovatelka je mou dávnou spolužačkou, jsem pokračovala ve čtení. Dalším důvodem bylo, že nemám ve zvyku nechat žádnou knihu rozečtenou. Nejenom téma je dnes potřebné a málo zmiňované (bezdomovectví). Velmi zajímavé zápletky mě k mému překvapení k dílu připoutaly. V žádném případě se nejedná o „červenou knihovnu“. Vřele doporučuji nejen přátelům na Facebooku. Z mého pohledu má spisovatelka můj obdiv!

Lucie Pospíšilová

Román Schody do nebe je velmi čtivý a oddechový, postavy i děj úžasně upoutávají. Čtení pro mne bylo skvělým požitkem, i prožitkem.

Marie Janáčková

Román Schody do nebe je mimo jiné krásnou ukázkou toho, jak by se měli lidé k sobě chovat – Leně není lidský osud lhostejný, což je vidět na tom, jak se chová k lidem, kteří zůstali bez domova. Román se mi velmi líbil a krásně se četl!

Eva Březinová

Kniha Schody do nebe je čtivý román s kriminální zápletkou a kapkou nadpřirozena. Líbily se mi uvěřitelné dialogy, tempo vyprávění i dějové zvraty. Láska a nezištnost jako hlavní témata celého příběhu nikdy neomrzí, a tak i zde sledujeme trnitou cestu hlavních protagonistů při hledání životního partnera, příběhy jejich přátel, nepřátel i ochránců.

Iva Kučerová

Kontaktní formulář

Máte něco na srdci?