Sen, co se stal skutečností

Každý z nás má nějaký sen, ale ruku na srdce – má každý tu odvahu si za ním jít? Není to vždycky jednoduché, ale když proto nic neudělám, těžko dojdu k cíli.

Když jsem začala psát svou první povídku, netušila jsem, jak to dopadne. Básně jsem psala od školních let, ale prózu? Zkusila jsem to a samozřejmě to nebylo nic moc. Nevzdala jsem to a psala dál. Zjistila jsem, že je to úžasný pocit. Moje fantazie ožívala v postavách, do kterých jsem vkládala své srdce, svou duši.

Po několika letech jsem měla 11 dokončených povídek. To bylo v roce 2017 a tehdy jsem psala jen v angličtině. Bavilo mě to, navíc jsem se chtěla zdokonalit v jazyce.

Tu dvanáctou jsem zveřejnila na literárním serveru, abych zjistila, jestli se to bude čtenářům líbit, jestli to bude vůbec někdo číst. V srpnu 2017 jsem poslala první kapitolu a pak každou sobotu další.

V té době jsem začala psát svou první povídku v češtině. Následovaly ještě dvě v angličtině, než se „narodily“ Schody do nebe. První kapitolu jsem zveřejnila v listopadu 2018 a tehdy se mi v hlavě zrodil nápad, touha splnit si sen – vydat knihu.

Díky doporučení jsem našla nakladatelství, které by mi knihu vydalo – na moje náklady. Tak jsem se v květnu 2019 pustila do práce. Spolupráce s nakladatelstvím byla skvělá, i když to byla dřina. Můžu vám říct, že v srpnu už jsem měla pocit, že celou knihu umím nazpaměť.

Kdybych to tenkrát hodila za hlavu s tím, že mi to stejně nikdo nevydá, nebo čekala na odezvu od klasického nakladatelství, můj sen by se třeba nikdy nesplnil. Ano, investovala jsem do toho, ale věřte mi, že tomu pocitu držet v ruce svoji vlastní knihu vonící novotou, se nic nevyrovná. Je to k nezaplacení.

Neváhejte jít za svým snem, ať se vám zdá sebenedostupnější. Vždyť už jen ta cesta je cíl. Jakmile dosáhnete svého snu, stane se realitou, najednou není tak neskutečný.

Člověk má spoustu snů a tím, že si splníte jeden, to nemusí skončit. Já mám také další sen – vydat další knihu. I když se to letos nepovedlo, nikdy to nevzdám. 🙂

Kontaktní formulář

Máte něco na srdci?